Hakkımızda

HomeKurumsalHakkımızda

Aksu Mühendislik Pompa ve Hidrofor Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti., 2004 yılında merkez ofisi İzmir ili olarak pompa ve akışkan transfer sistemlerinin satışı ve satış sonrası servis hizmetleri sunmak üzere kurulmuştur.

Aksu Mühendislik, pompa ve pompa istasyonlarının projelendirilmesi, kurulumu, teknik destek hizmetleri ve pompa ekipmanlarının temini ile birlikte ülkemizin gelişen pazar yapısıyla eş doğrultuda endüstri, su ve çevre teknolojileri (temiz su ve atıksu terfilendirilmesi, arıtılması vb.), maden, enerji, petrol ve petrokimya sanayi, bina tekniği, OEM gibi sektörlere yönelik pompaların satışında da faaliyet alanını geliştirmiştir.

Aksu Mühendislik kuruluşundan bu yana ana partneri, Türkiye’nin köklü pompa üreticilerinden Standart Pompa A.Ş. ile santrifüj ve dalgıç tip su pompalarının bölge temsilciliği organizasyonunu sürdürmekte aynı zamanda endüstriyel prosesler ve OEM uygulamalarına yönelik olarak Japonya menşeili Ebara Corporation firmasının üretmiş olduğu preslenmiş paslanmaz çelik ve dökme demirden imâl dalgıç ve santrifüj pompalarının da satış hizmetlerini sürdürmektedir.

Firmamız aynı zamanda yoğun ve viskoz akışkanların aktarımı ve basılması amaçlı olarak İtalya menşeili GVR marka dişli pompalarının da Türkiye mümessilliğini üstlenmiş bulunmaktadır.

Söz konusu pompalar GVR Pompe’nin 60 yılı aşan geçmiş tecrübesi ve geniş ürün gamıyla (ısıtma ceketli, ceketsiz, dökme demir, bronz veya AISI 316 kalite paslanmaz çelik malzemeli) harmanlanarak gıda sanayi, demir-çelik endüstrisi, kimya endüstrisi gibi zor çalışma şartlarına yönelik tesislerde başarı ile çalışmaktadır.

“Akışkan transferinde çözüm ortağı” sloganı ve hedefiyle yola çıkan AKSU Mühendislik burgulu mono pompalar, lobe tipi pompalar, dozaj pompaları, diyaframlı pompalar, hortum tipi pompalar, varil pompaları, yangın söndürme sistemleri vb. çeşitli sıcaklık, viskozite ve yoğunluktaki tüm akışkanların basılmasında müşterilerine çözüm ortağı olma görevini benimsemiştir.  

Aksu Mühendislik sahip olduğu teknik birikimi ve akışkan transferi konusundaki uygulama tecrübeleriyle optimum kaynak kullanımı ve verimlilik ölçütlerine uygun olarak değerli müşterilerimize komple sistem çözümleri sunmaktan mutluluk duyacaktır.

Created